איתור ליקויי ריצוף

הריצוף הוא אחד הדברים המשמעותיים שיקבעו את איכות החיים שלנו בבית. אין ספק שרצפה עם שיפוע או רצפה שכלואים בה נוזלים תביא כאב ראש לא קטן. הליכה על רצפה הנמצאת בשיפוע, בדיקת ריצוף היא אחת הבדיקות שמומלץ לעשות במסגרת בדק בית.

מה כוללת בדיקת ריצוף?

בדיקת ריצוף כוללת שני תחומים מרכזיים. האחד הוא איכות האריחים והשני הוא ביצוע עבודת הריצוף. במסגרת בדיקת האריחים, יחפש המהנדס ליקויים שישנם באריחים עצמם או בהתאמת האריחים זה לזה ולחלל בו הם נמצאים. כך הוא יאתר:

  • אריחים סדוקים
  • אריחים בעלי קצה שבור
  • אריחים שישנם כתמים עליהם, כתמים מובנים שאינם קשורים לעבודת הריצוף
  • אריחים עם שריטות
  • אריחים עם חורים, גם אם אלה חורים קטנים מאוד
  • התאמה לקויה בין אריחים: לקיחת אריחים מסדרות שונות שיצרו הבדלים בגווני האריחים. אמנם זהו פגם אסתטי הנוגע יותר לעיצוב, אך עדיין באחריות מבצע עבודת הריצוף לוודא שצבע האריחים וסוגם הוא אחיד.
  • הצבת אריחים שאינם מתאימים לחלל מסוים, למשל, ריצוף מרפסת לא מקורה או החצר באריחים המתאימים לפנים הבית ואינם עמידים בפני תנאי חוץ.
שירות איתור ליקויי בניה

פירוט איתור ליקויי ריצוף

החל מ: 1,480 ₪
ללקוחות פרטיים, קבלנים, נותני שירות ומשקיעים

מרצפות חלולות

ליקויים בביצוע עבודת הריצוף:

  • מילוי לא תקין של מלט בין הרהיטים
  • יצירת שיפוע בין אריחים
  • אריחים בולטים או שקועים שיוצרים אף הם שיפועים ולא שומרים על מישור אחיד מרווחים לא אחידים בין רהיטים כך שהמפגש בין פינות האריחים אינו אחיד (במקום שפינת אריח אחד תהיה חופפת לפינת האריח הסמוך ישנו מפגש בין פינת האחד לבין המשך האחר)
כל אלה מעידים על עבודה שנעשתה ברשלנות. בין אם מדובר על רשלנות שמביאה לבעיה בטיחותית כמו שיפוע ברצפות, בעיה מבנית כמו חוסר במלט או בחירת רצפות באופן לא אחיד, הדבר דורש תיקון עד לביצוע העבודה באופן מושלם. לשם כך דרושה בדיקת ריצוף

בניה לא לפי תקן מהווה ליקוי

ישנם תקנים מחמירים בתחום הריצוף והחיפוי אשר כל קבלן נדרש לעמוד בהם. בין היתר חקיקה ותקנות של משרד השיכון, בנוסף, מכון התקנים בודק כל חומר, אריח ואף קובע מתי אי עמידה בתקן תהווה ליקוי.

האם אפשר להבחין בכשלים לבד?

לא בהכרח. לא תמיד שיפוע בריצוף משמעו מדרון באמצע הבית. לרוב מדובר על שיפוע של מילימטרים ספורים אך הוא יכול להיות משמעותי לבטיחות ולנוחות שלכם. לכן, אל תוותרו על בדיקת ריצוף במסגרת בדק הבית. אתם משלמים הרבה מאוד כסף עבור בית, בין אם זהו בית מקבלן או בית שנקנה ביד שניה.

לבחור את החברה הנכונה שתבדוק את הבית

אם כבר עשיתם את הצעד הנכון והזמנתם בדיקת ריצוף ובדק בית בכלל, תעשו אותו נכון עד הסוף. חשוב לבחור בחברת בדק בית בעלת התמחות בתחום, חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב המעסיקה רק מהנדסי בניין שמתמחים בבדק בית ומכירים היטב את כל הכשלים, גם הקטנים ביותר, שעשויים להיות וגם את כל התירוצים באמצעותם יצדיק בעל הבית או הקבלן את אותם כשלים. אנו בהומטר מבצעים שנים בדקי בית וביקורת מבנים על סעיפיהם השונים ונשמח לעמוד גם לרשותכם.

אנו בהומטר מספקים קשת רחבה של שירותים בתחומי בדק בית, ביקורת מבנים
ואיתור ליקויי בניה וריצוף בפרט באמצעות צוות מקצועי תוך שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.