איתור ליקויי איטום

ליקויי הבניה שמתגלים הם רבים וחלקם גם מסכנים אתכם ולא רק גורמים לחוסר נוחות או ירידה באיכות החיים. בדיקת איטום מהווה חלק בלתי נפרד מבדק בית. מה כוללת בדיקת איטום ולמה היא כ"כ חשובה?

מדוע חשוב לבצע בדיקת איטום?

התחושה החשובה ביותר שאנו רוצים להרגיש בביתנו היא תחושת הגנה וביטחון. לא מדובר רק על הגנה מפני גורמים לא רצויים ההולכים על שתיים כמו פורצים. מדובר גם על גורמים טבעיים כמו חום, קור וכמובן מים שמבחינת הדיירים אמורים להגיע רק בדרך אחת: מהברז. מים הבאים במגע עם המבנה יגרמו עם הזמן נזק משמעותי. הם ירככו את החומר עד כדי סכנת התמוטטות.

בנוסף, רטיבות המצטברת גורמת גם למפגעים תברואתיים כמו עובש או פטריות. דרך אחת של המים להגיע לקירות היא דרך סדק בצנרת. דרך אחרת היא מסדקים שישנם בגג או בקירות או במילים אחרות: בעיית איטום. לכן בדיקת איטום היא חשובה מאוד ומהווה חלק חשוב בבדק בית.

ביקורת מבנים הינה אחת הבדיקות שגם בא עולים לא פעם ליקויי איטום. לכן מומלץ לבצע איתור ליקויי בניה יחד עם איתור ליקויי איטום ואף עדיף לבצע ביקורת מבנים מקיפה.

שירות איתור ליקויי בניה

פירוט איתור ליקויי איטום

החל מ: 1,480 ₪
ללקוחות פרטיים, קבלנים, נותני שירות ומשקיעים

עובש ורטיבות הנובעת איטום לקוי

מהם האזורים הנבדקים?

בדיקת הגג: הגג הוא האזור המרכזי דרכו יכולים מים לחדור אם אינו אטום כפי שצריך. במהלך הבדיקה תתבצע הצפת הגג. במידה ויתגלה שיש חדירת מים, יאותר המקום שאינו אטום כפי שצריך. גם המרזבים יבדקו על מנת לוודא שהמים זורמים דרך המרזב למטה ולא נוזלים למקום אחר. בנוסף יבדק שישנן יריעות ביטומניות האוטמות את הגג ושאלה מחוברות היטב גם להיקף הגג.

  • קירות: קירות שאינם מלאים בטיח כפי שנדרש יוצרים סדקים דרכם יכולים לחדור מים. בבדיקה תתבצע המטרה על קירות הבית ובדיקת התוצאה.
  • חלונות: במיוחד בבתים בהם ישנם חלונות עץ ישנים, החלון מהווה נקודת חולשה דרכה מים יכולים לחדור. בדיקת איטום החלונות תאפשר לגלות את אותן נקודות חולשה ולהמליץ על איטום חוזר בנקודות אלה.
  • בדירות קרקע – רצפה: כשמדובר על דירות קרקע, גם הרצפה יכולה להוות אזור דרכו יכולים המים לחדור, במיוחד בחיבור שבין הרצפה לקירות. צריכה להיות ביניהם שכבה מפרידה שתמנע מעבר מים. על מנת שלא לפגוע במבנה, בדיקות אלה נעשות בעזרת מצלמה תרמית המאתרת את הנזילות על פי הבדלי טמפרטורה.

בעיה מבנית בענף

רוב הליקויים נובעים מביצוע לקוי. האומנם?, בנושא איטום ישנה בעיה מהותית שכן קשה לבחון בזמן אמת את ביצוע העבודה ואת איכות החומרים שכן ניתן לבחון את העבודה אך ורק לאחר סיום הביצוע ואך ורק בבדיקות מעבדה או בדיקות מומחה ולכן אין באפשרות הפועל/ראש הצוות שמבצע ומתקין את האיטום לבחון את איכות עבודתו בצורה אוביקטיבית ומושלמת. בנוסף, בנושא של חומרים ניתן לדעת את תקינותם ואיכותם אך ורק לאורך זמן שכן ההבדל בין חומרים איכותיים לאלו שאינם איכותיים לא מורגשת באופן מידי.

בניה לא לפי תקן תוביל לליקויי איטום

ישנם תקנים מחמירים ומדוייקים אשר כל קבלן או איש מקצוע נדרש לעמוד בהם. בין היתר חקיקה ותקנות של משרד השיכון, בנוסף, מכון התקנים בודק כל חומר וכל הליך בענף הבניה ולכן נדרש לעמוד בתקנים הישראלים שנקבעו. אי עמידה בתקנים אלו תגרום בדרך כלל בתחום האיטום לרטיבויות ונזילות וזה כמעט באופן וודאי.

בדיקת איטום - לפנות רק למומחים בתחום

לא רק שחשוב וחיוני לבצע בדיקת איטום, חשוב להטיל את האחריות הרבה שבבדיקה על גורם מוסמך המומחה בתחום. בדיקת איטום ובדק בית בכלל חייבים להתבצע על ידי מהנדס בניין שהתמחה בכך והוא בעל שנים רבות של ניסיון בתחום.

אנו בהומטר מבצעים בדקי בית במשך שנים, מאחורינו גילויים שהיו קריטיים עבור דיירי הבתים שנבדקו או הרוכשים הפוטנציאליים. אנו כאן גם בשבילכם!

אנו בהומטר מספקים קשת רחבה של שירותים בתחומי בדק בית, ביקורת מבנים
ואיתור ליקויי בניה ואיטום בפרט באמצעות צוות מיומן ומוסמך העושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת.