גילוי ואיתור נזילות

תופעת הנזילות במבנים ובייחוד במבנים חדשים, היא אחת הנפוצות ביותר, בעיקר עקב גורמים שונים הקשורים למקצועיות הקבלן או חברות הבניה. בכל מקרה, חברת הומטר תוכל לסייע לכם לגלות את הנזילות, גם את הסמויות ביותר, באופן יעיל ומהיר!

נזילות בבית או במבנה - כאב ראש

בשונה מבעבר, בתים רבים נבנים היום עם מערכת צינורות נסתרת מן העין, שמועילה מאוד לפן האסתטי, אולם לא בהכרח לפן הטכני, אם  כאשר חלילה תתגלה נזילה. אז מהן נזילות? באופן כללי, מדובר בתופעה שיכולה להתרחש על ידי כל ליקוי בברז או צינור להעברת נוזלים, אולם בד"כ, בתחום שלנו, המושג משמש לתיאור של נזילות סמויות מן העין. לכן בדיקת איתור וגילוי נזילות מבוצעת באמצעות מצלמה טרמית לרבות אמצעים מתקדמים אחרים. סוגי הנזילות העיקריות שעלולות  היות גם סמויות מן העין הן: נזילות מצינורות הובלת מים נקיים ונזילות מצינורות הובלת ביוב וכד'. לעיתים קיימות נזילות שמקורן הוא בצינורות מזגן, אך הן באופן יחסי, קלות בד"כ לזיהוי וגם לתיקון, בשונה משני המקרים האחרים.
שירות איתור וגילוי נזילות

פירוט גילוי ואיתור נזילות

החל מ: 1180 ₪
לדירות, בתים, מבנים ומפעלים

איתור וגילוי נזילות עם מצלמה תרמית

מהם הסימנים לנזילות?

כאן, חשוב לנו להסביר את ההבדל בין רטיבות לנזילות. הרטיבות היא בד"כ התוצאה של הנזילות, אולם רטיבות יכולה להיגרם משלל מקרים אחרים שאינם בהכרח נזק לצינור, או חיבור לא נכון וכיו"ב. רטיבות יכולה להיגרם מבעיות איטום, מחדירת מי תהום וכד'. אולם, הרטיבות היא בד"כ הסימן הראשון לנזילות למיניהן ולכן חשוב לא להזניח אותה במידה והיא מתגלית במבנה. רטיבות יכולה להיראות ממש כמו לחות ברצפה, בקיר וכד', אולם היא יכולה להופיע גם בדמות של כתמים למיניהן, שינוי צבע במשטחים ואף התרוממות של אריחים, צבע מתקלף ועוד. לכן, במידה ושמתם לב לאחד מן הסימנים הללו ובייחוד כשאין בנמצא מקור ברור לרטיבות או ללחות, חשוב לפנות לשירות מקצועי לגילוי נזילות בהקדם.

לרוב מדובר בשכן או בגג

לא תמיד רטיבות בנכס נובעת מבעיית אינסטלציה או איטום בנכס הפגע. לפעמים או ליתר דיוק בדק כלל מדובר בשכן סמוך, דירה עליונה ואף הגג המשותף לכלל הדיירים. במקרים רבים נכסים ודיירים אלו לא מרגישים בכלל שיש בעיה. למרות שיש את האגודה לתרבות הדיור, מקרים רבים מגיעים לפתוחו של בתי המשפט אשר מבקש דוח איתור נזילות מקצועי מחברה מתמחה. כן, מדובר בכאב ראש לא קטן ועוגמת נפש ממושכת לנכס הנפגע.

כמה מילים על נזילות בבתים או מבנים חדשים

לצערנו, אנו יכולים לומר לכם שגילוי נזילות במבנים או בתים חדשים הוא שירות כמעט מחייב, משום שבעיות צנרת הן אחת הנפוצות בעולם הבנייה, דווקא משום שצינורות רבים כיום הם סמויים מהעין ולכן קל יחסית להתעלם מהן, וקשה יותר לגלות בהם ליקויים בנייה וזאת לאחר שהבנייה בשלבים מתקדמים.

לכן, ההמלצה היא לפנות לשירות גילוי נזילות לפני הכניסה עצמה לדירה או למבנה. לחלופין, שהנזילות מתגלות, כלומר כשיש להן כבר סימן פיזי, בד"כ זה גם סימן להחמרה של המצב ולנזק ברכוש או במבנה וכד'.
בקיצור, הרבה יותר מסובך לגלות ולעיתים גם לתקן נזילות לאחר הופעתן. אגב, לחות יכולה להיות חלילה גורם למחלות נשימתיות ועוד.

נזילות בצינורות נסתרים: איך עושים את זה?

לחברת הומטר יש ציוד מתקדם שיכול לגלות נזילות סמויות מן העין, על ידי שימוש במספר טכניקות, כמו גילוי חום או צילום. מטרתו של המכשור הזה היא לגלות את מקור הנזילות מבלי לגרום נזק למבנה. לאחר הגילוי המדויק של מקור הנזילות, ניתן לחשוב על טכניקות תיקון יעילות.

בנוסף חברת הומטר מתמחה גם בבדק בית, ביקורת מבנים ופיקוח בניה.

זקוקים לשירות גילוי נזילות? נשמח לסייע לכם!