גילוי נזילות

תופעת הנזילות במבנים ובייחוד במבנים חדשים, היא אחת הנפוצות ביותר, הודות למאפיינים שונים של הבנייה המודרנית, תהליכי בליה טבעיים, או פשוט גורמים שונים הקשורים למקצועיות הקבלן או חברות הבניה. בכל מקרה, חברת הומטר תוכל לסייע לכם לגלות את הנזילות, גם את הסמויות ביותר, באופן יעיל ומהיר!

השאר פרטים לחזרה

נזילות בבית או במבנה

בשונה מבעבר, בתים רבים נבנים היום עם מערכת צינורות נסתרת מן העין, שמועילה מאוד לפן האסתטי, אולם לא בהכרח לפן הטכני, אם  כאשר חלילה תתגלה נזילה. אז מהן נזילות? באופן כללי, מדובר בתופעה שיכולה להתרחש על ידי כל ליקוי בברז או צינור להעברת נוזלים, אולם בד"כ, בתחום שלנו, המושג משמש לתיאור של נזילות סמויות מן העין.

סוגי הנזילות העיקריות שעלולות  היות גם סמויות מן העין הן: נזילות מצינורות הובלת מים נקיים ונזילות מצינורות הובלת ביוב וכד'. לעיתים קיימות נזילות שמקורן הוא בצינורות מזגן, אך הן באופן יחסי, קלות בד"כ לזיהוי וגם לתיקון, בשונה משני המקרים האחרים.

גילוי רטיבות ונזילות

החל מ: 880 ₪
לדירות, בתים, מבנים ומפעלים

  • סקירה כללית של המבנה לנזקי רטיבות
  • סקירת נזקי מים והערכת עלויות
  • איתור נזילות וליקויי אינסטלציה
  • שימוש במצלמות תרמיות
  • שימוש במצלמת ביוב וניקוז
  • שימוש בגלאיי לחות לכל סוגי המשטחים
  • דוח ממוחשב ומפורט
  • ביקורת ממצאים וחתימה ע"י מהנדס

מהם הסימנים לנזילות?

כאן, חשוב לנו להסביר את ההבדל בין רטיבות לנזילות. הרטיבות היא בד"כ התוצאה של הנזילות, אולם רטיבות יכולה להיגרם משלל מקרים אחרים שאינם בהכרח נזק לצינור, או חיבור לא נכון וכיו"ב. רטיבות יכולה להיגרם מבעיות איטום, מחדירת מי תהום וכד'.

אולם, הרטיבות היא בד"כ הסימן הראשון לנזילות למיניהן ולכן חשוב לא להזניח אותה במידה והיא מתגלית במבנה. רטיבות יכולה להיראות ממש כמו לחות ברצפה, בקיר וכד', אולם היא יכולה להופיע גם בדמות של כתמים למיניהן, שינוי צבע במשטחים ואף התרוממות של אריחים, צבע מתקלף ועוד.

לכן, במידה ושמתם לב לאחד מן הסימנים הללו ובייחוד כשאין בנמצא מקור ברור לרטיבות או ללחות, חשוב לפנות לשירות מקצועי לגילוי נזילות בהקדם.

כמה מילים על נזילות בבתים או מבנים חדשים

לצערנו, אנו יכולים לומר לכם שגילוי נזילות במבנים או בתים חדשים הוא שירות כמעט מחייב, משום שבעיות צנרת הן אחת הנפוצות בעולם הבנייה, דווקא משום שצינורות רבים כיום הם סמויים מהעין ולכן קל יחסית להתעלם מהן, וקשה יותר לגלות בהם ליקויים לאחר שהבנייה בשלבים מתקדמים.

לכן, ההמלצה היא לפנות לשירות גילוי נזילות לפני הכניסה עצמה לדירה או למבנה. לחלופין, שהנזילות מתגלות, כלומר כשיש להן כבר סימן פיזי, בד"כ זה גם סימן להחמרה של המצב ולנזק ברכוש או במבנה וכד'. 

בקיצור, הרבה יותר מסובך לגלות ולעיתים גם לתקן נזילות לאחר הופעתן. אגב, לחות יכולה להיות חלילה גורם למחלות נשימתיות ועוד.

גילוי נזילות בצינורות נסתרים: איך עושים את זה?

לחברת הומטר יש ציוד מתקדם שיכול לגלות נזילות סמויות מן העין, על ידי שימוש במספר טכניקות, כמו גילוי חום או צילום. מטרתו של המכשור הזה היא לגלות את מקור הנזילות מבלי לגרום נזק למבנה. לאחר הגילוי המדויק של מקור הנזילות, ניתן לחשוב על טכניקות תיקון יעילות.

זקוקים לשירות גילוי נזילות? נשמח לסייע לכם! צרו קשר או השאירו פרטים.