ביקורת מבנים​

ביצוע ביקורת מבנים הינו הכרחי לראיית התמונה הגדולה על כל רכיביה הקטנים ולשמירה על הבטיחות שלכם, של האהובים עליכם ושל הסביבה. מומלץ לבצע ביקורת מבנים לפני קניית הנכס. במהלך ביצוע ביקורת מבנים יקבע מצבו הפיזי של המבנה הנבדק, עמידותו יציבותו ועוד משתנים שיעזרו לכם לבסס החלטה מושכלת ונכונה כדי להעריך אם זו רכישה כדאית.
השאר פרטים לחזרה

מדוע יש ליקויים במבנה?

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי דירות מדווחים על ליקויי בנייה, חלקם אף נותרים ללא מענה ונאלצים לרדוף אחר הקבלנים כדי לממש את אחריות התיקונים שהם מחויבים אליה. אם לקונים דירות חדשות יש מעט שקט נפשי בדוגמת אחריות קבלן, מה יאמרו בעלי דירות יד שנייה? מחקר בנושא שנערך על ידי הטכניון בשנת 2014 מגלה לנו נתון מסעיר: במאה אחוז מהדירות החדשות יש ליקויי בנייה. אזלת יד של המדינה? יכול להיות.

מה שיותר מטריד הוא שכיום ליקויי בנייה הפכו להיות מובנים מאליהם. עניין שבשגרה ממש. לכן ביקורת מבנים היא לא פחות מהכרחית ובעזרתה תוכלו להרגיש רגועים וגם לשמור על עצמכם ועל האהובים עליכם.

מה הליקויים שלכם?​

ליקויי בנייה הם עקב האכילס של ענף הבניה בישראל. כיום השאלה שנשאלת היא לא האם יהיו ליקויים אלא מה תהיה מידת חומרתם. מלבד קניית בית, אלפי ישראלים משפצים דירות קיימות, תחום אשר אינו נמצא בפיקוח ולכן החוקים והתקנות אינם נאכפים בו כמו שצריך. לכן בעולם בו אדם לאדם זאב עליכם לדאוג לעצמכם ולהכיר את זכויותיכם. במקביל עליכם לפנות לחברה מקצועית שתבצע ביקורת מבנים, תספק שקט נפשי ותעזור לכם להבטיח שלא תישארו עם רשימה של ליקויים ועם חשבון הוצאות נפוח.

ביקורת מבנים

מבני תעשייה, מסחר ושירותים

  • בדיקת מבנה מקיפה
  • בדיקת סביבת המבנה לרבות שטחים פתוחים
  • בדיקת תוכניות ותכנון
  • בדיקת אינסטלציה, ביוב וניקוז
  • בדיקת רטיבות ואיתור נזילות
  • בדיקת חשמל ותאורה
  • בדיקת תפקוד מיזוג אוויר והסקה
  • צילום ע"י רחפן
  • דוח ממוחשב ומפורט
  • ביקורת ממצאים וחתימה ע"י מהנדס

אל תגידו לי זה לא יקרה​

כדי להימנע מעוגמת נפש עליכם להזמין חברה מקצועית שתבצע ביקורת מבנים. ביקורת זו היא מעין שם נוסף לבדק בית ובאמצעותה אפשר לבדוק שהמבנה אינו כולל ליקויים, שהוא עמיד, שאין בו קרינה או נוכחות גז ועוד. אם אתם מהססים אם להשקיע את מיטב כספכם בביצוע הבדיקה, התשובה היא לגמרי כן. תוצאות בדק הבית הן קלף המיקוח הטוב ביותר שלכם. בבדק הבית מתועדים כל הליקויים גדולים וקטנים וזו אסמכתא שתוכלו לקחת אל הקבלן על מנת שיבצע את כל התיקונים הנדרשים בשנת הבדק ואתם תוכלו לחיות בבית החדש כפי שתמיד חלמתם.

זה מה שבודקים:

במסגרת ביקורת מבנים יאובחן מצבו של המבנה. אבחון זה יעזור לספק פתרונות לטיפול או לתיקון ליקויי הבנייה שנמצאו. ביקורת מבנים תתבצע אחת לכמה שנים, בהתאם לתקנים הנדרשים. סוג הבדיקה תלוי בסוג המבנה, כך למשל בניינים ולהם תקרת פל קל צריכים לבדוק את רמת העומס המוטלת על התקרה שלהם, את מצב התקרה, סדקים, שקיעות, רטיבות וכדומה. תדירותה של ביקורת המבנים תעזור לבחון גם את שלד המבנה והיא תקנה לכם שקט נפשי לכל אורך הדרך.