ביקורת מבנים

מומלץ לבצע ביקורת מבנים לפני קניית הנכס. במהלך ביצוע ביקורת מבנים יקבע מצבו הפיזי של המבנה הנבדק, עמידותו יציבותו ועוד משתנים שיעזרו לכם לבסס החלטה מושכלת ונכונה כדי להעריך אם זו רכישה כדאית.

מדוע יש ליקויים במבנה?

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי דירות מדווחים על ליקויי בנייה, חלקם אף נותרים ללא מענה ונאלצים לרדוף אחר הקבלנים כדי לממש את אחריות התיקונים שהם מחויבים אליה. אם לקונים דירות חדשות יש מעט שקט נפשי בדוגמת אחריות קבלן, מה יאמרו בעלי דירות יד שנייה? מחקר בנושא שנערך על ידי הטכניון בשנת 2014 מגלה לנו נתון מסעיר: במאה אחוז מהדירות החדשות יש ליקויי בנייה. אזלת יד של המדינה? יכול להיות.

מה שיותר מטריד הוא שכיום ליקויי בנייה הפכו להיות מובנים מאליהם. עניין שבשגרה ממש. לכן ביקורת מבנים היא לא פחות מהכרחית ובעזרתה תוכלו להרגיש רגועים וגם לשמור על עצמכם ועל האהובים עליכם.

שירות ביקורת מבנים

פירוט ביקורת מבנים

מבני תעשייה, מסחר ושירותים

ביקורת מבנים ובדיקת חשמל

זה מה שבודקים:

במסגרת ביקורת מבנים יאובחן מצבו של המבנה. אבחון זה יעזור לספק פתרונות לטיפול או לתיקון ליקויי הבנייה שנמצאו. ביקורת מבנים תתבצע אחת לכמה שנים, בהתאם לתקנים הנדרשים. סוג הבדיקה תלוי בסוג המבנה, כך למשל בניינים ולהם תקרת פל קל צריכים לבדוק את רמת העומס המוטלת על התקרה שלהם, את מצב התקרה, סדקים, שקיעות, רטיבות וכדומה. תדירותה של ביקורת המבנים תעזור לבחון גם את שלד המבנה והיא תקנה לכם שקט נפשי לכל אורך הדרך.

מה הליקויים שלכם?​

ליקויי בנייה הם עקב האכילס של ענף הבניה בישראל. כיום השאלה שנשאלת היא לא האם יהיו ליקויים אלא מה תהיה מידת חומרתם. מלבד קניית בית, אלפי ישראלים משפצים דירות קיימות, תחום אשר אינו נמצא בפיקוח ולכן החוקים והתקנות אינם נאכפים בו כמו שצריך. לכן בעולם בו אדם לאדם זאב עליכם לדאוג לעצמכם ולהכיר את זכויותיכם. במקביל עליכם לפנות לחברה מקצועית שתבצע ביקורת מבנים, תספק שקט נפשי ותעזור לכם להבטיח שלא תישארו עם רשימה של ליקויים ועם חשבון הוצאות נפוח.

התאמה לחוקים ותקנות הבניה

נהוג לחשוב שעמידה בחקיקה ותקנות של משרד השיכון היא דבר ידוע שאין חולקים עליו. האומנם? לא רק שקבלנים עוברים על החוק בכל הנוגע לתקנות אלו אלה גם מנסים להעלים זאת בשטח בצורה של כיסוי הרכיבים ואף ניטרול בדיקתם של המפקחים. בזמן ביקורת מבנים נבחנים ליקויים אשר נחשפים עם השנים והזמן ובכך חושפים את עבודת הקבלן הלקויה. כן, לפעמים זה כבר מאוחר מידי אך במקרים של סכנה לציבור או למבנה עדיף מאוחר מאף פעם.

חשוב לזכור, לפעמים מכון התקנים משנה את התקנים הישראלים כך שלא תמיד אי עמידה בתקן הינה עבודה לא נכונה של הקבלן.

אל תגידו לי זה לא יקרה​

כדי להימנע מעוגמת נפש עליכם להזמין חברה מקצועית שתבצע ביקורת מבנים. ביקורת זו היא מעין שם נוסף לבדק בית ובאמצעותה אפשר לבדוק שהמבנה אינו כולל ליקויים, שהוא עמיד, שאין בו קרינה או נוכחות גז ועוד. אם אתם מהססים אם להשקיע את מיטב כספכם בביצוע הבדיקה, התשובה היא לגמרי כן. תוצאות בדק הבית הן קלף המיקוח הטוב ביותר שלכם. בבדק הבית מתועדים כל הליקויים גדולים וקטנים וזו אסמכתא שתוכלו לקחת אל הקבלן על מנת שיבצע את כל התיקונים הנדרשים בשנת הבדק ואתם תוכלו לחיות בבית החדש כפי שתמיד חלמתם.