בדק בית לדירות יד שניה

בניית בית חדש מאפס זהו תהליך שלא מתאים לכל אחד. מדובר בפרויקט שאורך זמן, מה גם שיש אנשים שאוהבים להיכנס לבית מוכן מיד שניה. היות ויש ביקוש, לכל דירה שיוצאת לשוק ישנם המוני דורשים, במיוחד אם מצבה טוב. ואז בלהט הדברים ומתוך רצון לסגור את העסקה, אתם עשויים לשכוח פרט אחד ולא קטן בכלל: להזמין חברה שמתמחה בבדק בית לדירות יד שניה. אנו כאן כדי להזכיר לכם שמדובר בנושא חשוב. רצוי לבדוק שאין בדירה ליקויים שיגרמו לכם עוגמת נפש בעתיד.

השאר פרטים לחזרה

דירה חדשה VS דירה יד 2

ברמת העיקרון בדק בית לדירה חדשה מקבלן דומה לבדק בית לדירות יד שניה. יחד עם
זאת ישנם הבדלים, כאשר אחד מהם הוא במטרה העומדת מאחורי הבדיקה.

בעוד שבבדק בית לדירה חדשה המטרה היא לאתר ליקויים על מנת לוודא שהקבלן יתקן אותם במסגרת האחריות שמעניק, בעת בדיקת דירה יד שניה המטרה היא לבחון את כדאיות הרכישה
ולראות את התמונה הגדולה. 

ישנן כמה וכמה בדיקות שאפשר לעשות לדירות יד שניה במסגרת בדק הבית החל באיתור ליקויים, דרך בדיקת עמידות בפני רעידות אדמה ועד קבלת ייעוץ לשיפוצים אפשריים.

תוצאות הבדיקה עשויות להשפיע גם על מחיר הדירה

כאשר קונים דירה יד שנייה אין את הקבלן שיישא באחריות לתיקונים הדרושים, זו מעין עסקת חבילה, קונים את הדירה על כל הליקויים שיש בה, ללא יכולת לבוא בדרישות למוכרים. ישנם ליקויים גדולים אשר ישפיעו על תהליך קבלת ההחלטות בעוד שאחרים, יהיו מינוריים ופחות משמעותיים. 

בכל מקרה חשוב שתהיה אל הליקויים הקיימים מודעות, שכן ליקויי הבניה משפיעים על ערכה של הדירה ועלות התיקונים של אותם הליקויים צריכה לרדת מהמחיר ההתחלתי שלה.

כל הסיבות לבדוק

ישנן סיבות רבות לבצע בדק בית לדירות יד שניה. אחת מהן היא האפשרות להימנע מסחבת מיותרת בבתי המשפט עם המוכרים. לאחרונה בית משפט השלום בתל אביב דן בתביעתה של משפחת דביר אשר בשנת 2009 רכשה דירה יד שנייה מבעלים קודמים. מאז הם התלוננו על ליקויים בדירה ועתרו לפיצויים הן בגין הליקויים והן בגין עוגמת נפש ואף אובדן ההנאה מהדירה. 

יש לציין שהמשפחה רדפה אחרי הנתבעת שנים בבקשה לתקן את הליקויים, כשהנ"ל בורחת מהאחריות לכך. למרות שבית המשפט פסק לטובתם, בדק בית היה יכול למנוע מהם את עוגמת הנפש מלכתחילה.

בדק בית לדירות יד שניה

החל מ: 1,380 ₪
לדירות, בתים ומבנים יד שניה

 • בדיקת מבנה וגג
 • בדיקת קירות, חיפויים וריצוף
 • בדיקת חומות, מעקות, חצרות וגינות
 • בדיקת חלונות, דלתות ותריסים
 • בדיקת אינסטלציה, כלים סניטריים ולחץ מים
 • בדיקת רטיבות ונזילות ע"י מצלמה תרמית
 • בדיקת חשמל - שקעים, מפסקים ותאורה
 • בדיקת תפקוד טמפ' מיזוג אוויר
 • דוח ממוחשב, מפורט וחתום ע"י מהנדס
 • בדיקות ערך מוסף: קרינה
 • בדיקות ערך מוסף: גזים
 • בדיקות ערך מוסף: זיהום אוויר
 • בדיקות ערך מוסף: PH במים

תחשבו רגע מה ימנע מכם לרכוש את הדירה

שכונה או מיקום הדירה זה קל מאד לזהות. עיצוב הדירה זה טעם אישי ומספיק ביקור בדירה כדי לדעת שגם שיפוץ לא תמיד יכול לעזור. לפעמים מספיק אנטנה של חברת סלולר שמצויה 50 מטר מחלון הסלון, טרנספורמטור של חברת חשמל הצמוד לחדר הילדים או אפילו לחץ מים נמוך שיגרום לכל מקלחת להיות עינוי. אז כן נכון שאפשר לשפץ את הבית והכל עניין של מחיר אך השאלה היא מהו המחיר והאם אפשר לתקן כל דבר.

ייעוץ לא עולה כסף - דברו איתנו

אם בדירות חדשות מהקבלן ישנם ליקויים, קל וחומר שבדירות יד שנייה יהיו. ישנם ליקויים אשר עשויים לפגוע באיכות החיים ואף להפוך למסכני חיים, לכן כדאי ורצוי להיות מודעים אליהם ורק לאחר מכן להחליט על מידת הכדאיות של עסקת הרכש. אנו כאן עבורכם מסיבות אלו בדיוק, כדי לאפשר לכם שקיפות ולעזור לכם לראות את כל התמונה לפני שאתם חותמים על עסקה שעשויה לשנות את חייכם, לטוב או לרע. אז דברו איתנו ובואו לפגישה.