בדק בית לדירות יד שניה

בשוק יד-2, לכל דירה שיוצאת לשוק ישנם המוני דורשים, במיוחד אם מצבה טוב. ואז בלהט הדברים ומתוך רצון לסגור את העסקה, אתם עשויים לשכוח פרט אחד ולא קטן בכלל – להזמין חברה שמתמחה בביצוע בדק בית לדירות יד שניה

כל הסיבות לבצע בדק בית לדירה יד שניה

ישנן סיבות רבות לבצע בדק בית לדירות יד שניה. אחת מהן היא האפשרות להימנע מסחבת מיותרת בבתי המשפט עם המוכרים. לאחרונה בית משפט השלום בתל אביב דן בתביעתה של משפחת דביר אשר בשנת 2009 רכשה דירה יד שנייה מבעלים קודמים. מאז הם התלוננו על ליקויים בדירה ועתרו לפיצויים הן בגין הליקויים והן בגין עוגמת נפש ואף אובדן ההנאה מהדירה. 

יש לציין שהמשפחה רדפה אחרי הנתבעת שנים בבקשה לתקן את הליקויים, כשהנ"ל בורחת מהאחריות לכך. למרות שבית המשפט פסק לטובתם, בדק בית היה יכול למנוע מהם את עוגמת הנפש מלכתחילה.

שירות בדק בית

בדק בית לדירות ונכסים יד שניה

החל מ: 1,480 ₪
לדירות, בתים ומבנים יד שניה

סדק-בקיר בבדק בית לדירה יד שניה

דירה חדשה למול דירה יד שניה

ברמת העיקרון בדק בית לדירה חדשה מקבלן דומה מאד לבדק בית לדירה יד שניה. יחד עם זאת ישנם הבדלים, כאשר אחד מהם הוא במטרה העומדת מאחורי הבדיקה.

בעוד שבבדק בית לדירה חדשה מקבלן המטרה היא לאתר ליקויים על מנת לוודא שהקבלן יתקן אותם במסגרת האחריות שמעניק, בעת בדיקת דירה יד שניה המטרה היא לבחון את כדאיות הרכישה
ולראות את התמונה הגדולה. 

ישנן כמה וכמה בדיקות שאפשר לעשות לדירות יד שניה במסגרת בדק הבית החל באיתור ליקויים, דרך בדיקת עמידות בפני רעידות אדמה ועד קבלת ייעוץ לשיפוצים אפשריים.

תוצאות הבדיקה עשויות להשפיע גם על מחיר הדירה

כאשר קונים דירה יד שנייה אין את הקבלן שיישא באחריות לתיקונים הדרושים, זו מעין עסקת חבילה, קונים את הדירה על כל הליקויים שיש בה, ללא יכולת לבוא בדרישות למוכרים. ישנם ליקויים גדולים אשר ישפיעו על תהליך קבלת ההחלטות בעוד שאחרים, יהיו מינוריים ופחות משמעותיים. 

בכל מקרה חשוב שתהיה אל הליקויים הקיימים מודעות, שכן ליקויי הבניה משפיעים על ערכה של הדירה ועלות התיקונים של אותם הליקויים צריכה לרדת מהמחיר ההתחלתי שלה.

התאמה לתקינה והתקנות של הרשות המקומית

פרט לצורך לעמוד בחקיקה ותקנות של משרד השיכון נדרש הקבלן לעמוד גם בתקנות וההוראות של הרשות המקומית. לכן בדיקת בדק בית לדירה יד שניה נדרשת להתאים אף היא את עצמה. קבלת טופס 4 או רישום בטאבו תלוי בעמידה בכלל התקנות וההוראות. בנוסף מכירה עתידית ואף הקניה העומדת על הפרק תלויים במידה מה באישורים שהרשות המקומית תספק לטובת רישום בטאבו של הנכס על שמכם.

תחשבו רגע מה ימנע מכם לרכוש את הדירה

שכונה או מיקום הדירה זה קל מאד לזהות. עיצוב הדירה זה טעם אישי ומספיק ביקור בדירה כדי לדעת שגם שיפוץ לא תמיד יכול לעזור. לפעמים מספיק אנטנה של חברת סלולר שמצויה 50 מטר מחלון הסלון, טרנספורמטור של חברת חשמל הצמוד לחדר הילדים או אפילו לחץ מים נמוך שיגרום לכל מקלחת להיות עינוי. כן נכון שרוב הליקויים אפשר לשפץ ו לתקן והכל עניין של מחיר אך השאלה היא מהו המחיר והאם אפשר לתקן כל דבר. לדוגמא שכן שיש לו פיצוץ מים כבר 5 שנים והוא לא מתקן אותו – במקרה זה מדובר במיטה חולה והרבה כאב ראש וזאת למרות שיש אתר האגודה לתרבות הדיור אשר פותרת חלק מהבעיות, בעיה כזו היא רק לבית משפט.

ייעוץ לא עולה כסף - דברו איתנו

אם בדירות חדשות מהקבלן ישנם ליקויים, קל וחומר שבדירות יד שנייה יהיו. ישנם ליקויים אשר עשויים לפגוע באיכות החיים ואף להפוך למסכני חיים, לכן כדאי ורצוי להיות מודעים אליהם ורק לאחר מכן להחליט על מידת הכדאיות של עסקת הרכש. אנו כאן עבורכם מסיבות אלו בדיוק, כדי לאפשר לכם שקיפות ולעזור לכם לראות את כל התמונה לפני שאתם חותמים על עסקה שעשויה לשנות את חייכם, לטוב או לרע. בדק בית לדירות יד שניה הכרחי היום, אז אם אתם צריכים לאתר את כל הליקויים יחד ע דוח מקיף, דברו איתנו ובואו והתקשרו עוד היום לייעוץ חינם!